Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

CL: MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)

Futbalisti seniorov Tatrana Prešov podľahli v 10. kole Corgoňligy na pôde úradujúceho majstra rozdielom troch gólov 0:3 (0:1).

Skúsený Miroslav Barčík pri zakončení.
CL - 10. kolo: MŠK Žilina – 1. FC Tatran Prešov 3:0 (1:0)
Góly: 4. Paur, 68. Nunes, 79. Ceesay, ŽK: 29. Paur - 23. Krajník, pred 1712 divákmi rozhodoval Smolák (Poláček, Borsányi)

Tatran nabehol na malebný žilinský trávnik v prekvapujúco omladenej zostave. Popri mladíkoch Marcinovi a Dolnom, teda dvoch útočníkoch nastúpil od prvých minút aj znovunavrátilec Jakovlev. O prvú strelu Šarišanov sa pohotovo pokúsil Dolný, hoci nepresne. V štvrtej minúte naši obrancovia nedokázali odkopnúť loptu a Paurovi to stačilo z 11 metrov napáliť do Divišovej brány – 1:0. Už zakrátko mohli viesť šošoni dvojgólovým rozdielom, no Pich si loptu v šestnástke posunul priďaleko. V 11. minúte zahrával Prešov roh a pohotovou hlavičkou sa predviedol Krajník.
V 16. minúte sa po peknej akcii uvoľnil na hranici pokutového územia Pich a loptu z jeho kopačky obrana Tatrana len tak tak tečovala na roh. Svetlým zjavom v zelenobielom drese bol technický Andrej Jakovlev, ktorý sa usiloval o to, kvôli čomu si ho fanúšikovia Tatrana priali vidieť opäť v Prešove - tvoril, no nebol vždy úspešný. Pekným futbalovým momentom na strane domácich boli v úvodnej časti hry ešte Paurove nožničky z hranice šestnástky.
V 27. minúte sa Prešov odrazu ocitol v troch dobrých šanciach za sebou. Najprv dieru v domácej obrane nevyužil uvoľňujúci sa Ševčuk, vzápätí prešla strela Marcina popod ruky brankára Dúbravku, aby napokon na ďalekonosný center jedného z hráčov v zelenobielom nedosiahol opäť Ševčuk. Pozitívnym javom bola kreativita oboch tímov, no začali sa vytrácať príležitosti a hra sa pomaly presunula medzi šestnástky. Do polčasu sa skóre už viackrát nemenilo, a tak sa domáci mohli v kabínach tešiť jednogólovému vedeniu.

Priebeh bol aj v druhom dejstve vyrovnaný, no kombinačne mali predsa len mierne navrch domáci. Problémy hosťom narobil Ceesay, keď dokázal prihrať ešte aj z ťažkej pozície, loptu však vyrážal Diviš. Do šance mohli domácich opäť dostať chybujúci Prešovčania - Krajník prihral Divišovi malú domov nedôrazne a gólman Tatrana odkopával loptu pred Pichom v poslednej chvíli. Po individuálnej akcii Ševčuka z ľavej strany prišla nebezpečná prihrávka pred bránu, no žiadny z útočiacich hráčov Tatrana na ňu žiaľ nedosiahol. V 68. minúte si Žilina víťazstvo poistila po nariadenom priamom kope z hranice šestnástky, ktorý zahral Nunes a prestrelil hráčov v pokutovom území – 2:0. Oba celky vzápätí prestriedali, no naďalej chýbal nápad a nápaditejšia kombinácia. Tretiemu gólu však predsa len jedna pekná predchádzala – Pich nezištne prihral Barčíkovi, ktorý sám pred Divišom mohol už zakončovať, no posunul ešte na Ceesaya, ktorý umiernil loptu k žrdi – 3:0. Žilina tak paradoxne trikrát skórovala, no iba raz z gólovej príležitosti, ktorú si sama vypracovala. O čestný úspech sa strelou zdiaľky pokúšal Petráš, Prešov sa tak dopracoval aspoň k rohu. V 86. minúte skóroval Katona, no jeho úspešná dorážka pre ofsajd neplatila. Futbalová paráda potom takmer vyšla Barčíkovi, ktorý sa z polovice ihriska pokúsil prehodiť Diviša a skutočne veľa nechýbalo. Veľmi dobre zahlavičkoval v samom závere striedajúci Marián Adam - Dúbravka loptu smerujúcu do vinkľa stihol a vari jej aj trochu chýbal dôraz. Keďže Pich v protiútoku nevyužil možnosť prihrať úplne voľnému Ceesayovi, Žilina zdolala Prešov jednoznačne 3:0.

Zostavy:

MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka, Akakpo, Leitner, Nunes - Pečovský - Mihalík (46. Škriniar), Káčer (68. Barčík), Paur (46. Deza), Pich - Ceesay

Tatran Prešov: J. Diviš - Bartek, Adámik, Krajník, Kolbas - Jakovlev, Petráš (85. M. Adam), Peter Lipták, Dolný (68. Katona) - Ševčuk, Marcin

• V Žiline sme aj vďaka Ceesayovi ťahali za kratší koniec.
    V Žiline sme aj vďaka Ceesayovi ťahali za kratší koniec.
  22.9.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 1651 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011