Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

SC – 3. kolo: 1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 1:1 (0:0), 3:4 na pk

Prešovský Tatran ukončil svoju pohárovú púť v osemfinále Slovnaft Cup-u, keď po remíze 1:1 (0:0) rovnako ako v minulom roku neuspel v streľbe zo značky pokutového kopu a Ružomberku v nej podľahol 3:4.

Na prešovský trávnik vybehli v pohárovom súboji po dlhšom čase dve opory z minulej sezóny – Andrej Jakovlev a Štefan Zošák, ktorého hosťovanie sa podarilo funkcionárom dotiahnuť doslova v hodine dvanástej a „Žoši“ bol oživením stredu poľa. Tatran hral od začiatku aktívne a dôrazne napádal súpera. Podobne ako v nedávnom ligovom súboji oboch tímov tak aj vďaka tomu mali vstup do stretnutia lepší domáci. Ibaže s tým rozdielom, že tlak tentoraz nenabral gólový rozmer. Ako prvý sa pritom snažil hosťujúcu bránu po priamom kope ohroziť už v 3. minúte navrátilec Jakovlev, no mieril vysoko nad. Ďalšiu strelu na súperovu bránu vyslal Dolný, no jeho lopta preletela tesne nad brvno. Neskôr sa snažil presadiť dravý Marcin, no namiesto prihrávky nabiehajúcemu Dolnému slabo zakončil. Hostia prvýkrát vystrelili smerom na domácu bránu, v ktorej stál tentoraz namiesto maróda Diviša Plánička, až v 26. minúte, no Pekár nemieril presne. Na druhej strane omnoho nebezpečnejšie zaútočil Dolný, na ktorého tečovaný center sa snažil dočiahnuť Ševčuk, no Zich aj s prispením šťastia odolal a už o dve minúty sa zaskvel pri Marcinovom zakončení, keď nohou v páde vyrážal nepríjemnú strelu po dravom prieniku mladého útočníka do šestnástky. Tesne pred prestávkou ešte Dolný dobre nacentroval loptu na Ševčuka, no tá z jeho hlavy aj za prispenia obrany súpera napokon cestu do siete nenašla.

Úvodná štvrťhodina druhého dejstva veľa futbalovej krásy nepriniesla. Prvá šanca sa zrodila až na začiatku 61. minúty, keď striedajúci Papaj prvým dotykom poslal loptu v dobrej pozícii povedľa brankára Zicha, no i jeho brány. K ďalšiemu zakončeniu sa oba tímy dostali až v 80. minúte, keď opäť Papaj strieľal z 20-tich metrov, no Zich bol pozorný. Všetko podstatné sa napokon odohralo v záverečných desiatich minútach. Najprv sa tešili domáci, keď na Kolbasov center z ľavej strany vyskočil v šestnástke Marcin a hlavou ju poslal do siete – 1:0. Namaškrtený prešovský odchovanec to už o chvíľu skúšal opäť, jeho nepríjemná strela spoza šestnástky iba o vlások minula žrď hosťujúcej brány. Keď už sa zdalo, že Tatran si po roku opäť vybojuje postup do pohárového štvrťfinále, udreli hostia, ktorí boli dovtedy v útoku bezzubí. Mukendi najskôr hlavou posielal loptu do brány, no Krajník ju v poslednej chvíli odvrátil na roh. Po ňom však ružomberský hráč vyskočil medzi domácimi obrancami najvyššie a nasmeroval loptu do domácej siete – vyrovnané 1:1. O všetkom tak napokon rozhodovali strely zo značky pokutového kopu. V nich sa najskôr v tretej sérii pomýlil domáci Marcin, ktorý namieril iba do brvna. Po ňom však o sériu neskôr chyboval aj Greššák, ktorého vychytal Plánička a tak sa rozhodovalo v záverečnej sérii. V nej najskôr navrátilec Zošák poslal loptu iba do brankára Zicha a následne Nagy Pláničku prestrelil, čo znamenalo na hosťujúcej strane radosť z postupu.

SC – 3. kolo: 1. FC Tatran Prešov – MFK Ružomberok 1:1 (0:0), 3:4 na pk, do štvrťfinále SC postupuje Ružomberok
Góly: 82. Marcin – 86. Mukendi, rozhodujúca penalta Nagy, ŽK: 51. Krajník, 73. Adámik – 21. Maslo, pred 1 140 divákmi rozhodoval Jaška (Hrčka D. , Poracký)
penaltový rozstrel: Krajník 1:0 - Bielák 1:1 - Petráš 2:1 - Kotora 2:2 - Marcin nedal 2:2 - Práznovský 2:3 - Lipták 3:3 - Greššák nedal 3:3 - Zošák nedal 3:3 - Nagy 3:4

Zostavy:
1. FC Tatran: Plánička – Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas – Lipták – Jakovlev (72. Katona), Marcin, Zošák, Dolný (61. Papaj)- Ševčuk
MFK: Zich - Maslo, Práznovský, Greššák, Nosek – Lupták, Bartoš (28. Bielák), Nagy, Pekár (52. Mukendi) – Serečin (73. Kotora), Almaský

26.9.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 2053 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011