Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

CL – 11. kolo: 1. FC Tatran Prešov – Spartak Trnava 2:1 (1:0)

V stretnutí 11. kola CL zdolal prešovský Tatran aktuálneho vicemajstra Spartak Trnava 2:1 (1:0) dvoma gólmi Ševčuka a to napriek tomu, že 2. polčas dohrával bez vylúčeného Krajníka.

Hrdinom zápasu bol dvojgólový útočník A. Ševčuk
V zápase išlo o šesť bodov o šesť bodov a o to, komu ostane čierny Peter v podobe posledného miesta v tabuľke po úvodnej tretine súťaže. Tomu zodpovedal aj dramatický priebeh duelu. Ako prví pohrozili hostia, keď sa Mikovič šikovne predral prešovskou obranou až pred Diviša, no napokon sa k dôraznejšiemu zakončeniu nedostal. O chvíľu podobný prienik predviedol na druhej strane Zošák, bol z toho ale iba roh a následná Krajníkova hlavička nad. V 16. minúte sa ale domáci diváci dočkali. Priamy kop zahrával Dolný, jeho výborne zakrútená strela na bránu narobila Filipkovi poriadne problémy a ním odrazenú loptu už nemal problém do prázdnej brány zasunúť Ševčuk – 1:0. O necelú minútu si táto dvojica gólovú spoluprácu takmer zopakovala. Dolný výborným centrom našiel Ševčukovu hlavu, no ukrajinský legionár tentoraz nemieril presne. Domáci po góle viditeľne ožili a snažili sa zaskočenému súperovi zasadiť druhý úder. Pred Zošákom ale v poslednej chvíli zasahoval jeden z hosťujúcich obrancov a jeho strelu zblokoval na roh. Po ňom sa k zakončeniu dvakrát dostal Krajník, no obe hlavičky Filipka neohrozili. V závere polčasu ešte mali šancu na skórovanie hostia, no priamy kop Čvirika z vyše 30 metrov letel tesne nad Divišovu bránu.

Kým záver polčasu veľa vzruchu nepriniesol, úvod toho druhého bol vskutku rušný. Hosťujúci tréner poslal do druhého dejstva na trávnik Ciprysa a bol to práve striedajúci Trnavčan, ktorý sa hneď po príchode na trávnik predral až pred Diviša. Ten jeho strelu zneškodnil, k dorážke sa dobiehajúci Trnavčania nedostali, no to podľa rozhodcu Kružliaka iba preto, že si Krajník počínal pri bránení nedovolene. Prešovskému obrancovi ukázal červenú kartu a nariadil pokutový kop. Ten aj s veľkou dávkou šťastia premenil Sabo, ktorý podstreli Diviša, ktorý mu smer strely vystihol – vyrovnané 1:1. Tatran sa ale ani po vyrovnaní a navyše v oslabení nevzdal. Tréner Červenkov poslal na ihrisko Barteka a Adama a následne sa zelenobielym v oslabení podarilo skórovať. Z hĺbky vlastného poľa prišla ideálna prihrávka Liptáka na nabiehajúceho Kolbasa, ktorý sa prebil až do šestnástky. Lopta sa následne dostala až k voľnému Ševčukovi, ktorý ju nechytateľne umiestnil do siete – 2:1. Na ihrisku sa potom viac bojovalo, nervozita rástla na oboch stranách a žltých kariet pribúdalo ako húb po daždi. Domáci sa ale napriek početnej nevýhode nesnažili iba brániť, no hrali aktívne. Pomáhali aj tribúny, ktorým sa zápas musel páčiť. V závere hostia predsa len zatlačili, no svojich dvoma parádnymi zákrokmi podržal Diviš. Desať minút pred koncom najprv musel „priložiť ruku k dielu“ výborným zmenšením streleckého uhla neobsadenému Mikovičovi, ktorému zneškodnil tutovku a zachránil svoj tím od vyrovnania. V samom závere sa potom blysol, keď efektne priamo do rúk stiahol nebezpečnú Vyskočovu strelu z 25 metrov. V samom závere už zelenobieli tlaku súpera odolali a na svoje konto si pripísali ďalšie dôležité tri body z domáceho trávnika, kde v tejto sezóne ešte neprehrali.

Góly: 16. a 54. Ševčuk – 48. Sabo (11m), ŽK: 13. Krajník, 44. Petráš, 60. Lipták, 66. Ševčuk, 66. Adam, 81. Diviš – 35. Mikovič, 66. Čvirik, 72. Sabo, ČK: 47. Krajník, pred 1780 divákmi rozhodoval Kružliak (Súkeníková, Žákech)
Zostavy:
1. FC Tatran: Diviš – Petráš, Adámik, Krajník, Kolbas – Lipták – Jakovlev, Zošák (52. Adam), Marcin (24. Katona), Dolný (50. Bartek) – Ševčuk
Spartak: Filipko – Habánek (63. Gašparík), Janečka, Čvirik, Hanzel – Vlasko (46. Ciprys), Kaščák, Sabo (75. Nikolič) – Čarnota – Mikovič, Vyskočil

29.9.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 1894 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011