Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

1. prípravný zápas: 1. FC Tatran Prešov - Vranov n/T. 4:0 (0:0)

V úvodnom prípravnom meraní síl počas zimnej prestávky zvíťazili futbalisti 1. FC Tatran Prešov nad treťoligovým Vranovom n/T. 4:0 (0:0). Dva góly strelil Kamenčík, po jednom Ivanko-Macej a Hruška.

Úvodný prípravný zápas zelenobieli odohrali v chladnom počasí a na primrznutom teréne. Prvú šancu si vypracovali hostia, ale Lazúr zoči-voči Pláničkovi neuspel. Tatran kontroval v 11. minúte, Bernardova hlavička ale našla iba ruky brankára Bálinta. V ďalšom priebehu sa neujali ani šance Kolbasa, či Jakovleva a Poliačekovu krásnu strelu dokázal Bálint vyraziť. Keď Plánička v závere polčasu zmaril ďalšiu šancu Lazúrovi, po polčase ostal stav bezgólový.
To sa ale zmenilo príchodom vekovo mladšej jedenástky, ktorá na konci úvodnej hodiny zápasu otvorila zásluhou presnej strely Ivanka-Maceja spoza šestnástky skóre duelu. Mladíci boli pohyblivejší ako ich súper, v koncovke sa ale dlho trápili s mladíckou zbrklosťou. Šance zahodili Kačala s Hruškom, no druhý menovaný si to v 84. minúte vynahradil, keď z hranice pokutového územia trafil presne – 2:0. V úplnom závere sa ešte dvakrát dokázal presadiť Kamenčík, ktorý podčiarkol víťazstvo zelenobielych na 4:0.
Najbližšie prípravné zápasy odohrajú zverenci dvojice Ladislav Totkovič – Marek Fabuľa v sobotu 26. januára, keď sa v dvojzápase na umelj tráve Jazdeckého areálu stretnutú najprv od 11. hodiny s Lokomotívou Košice. Od 13. hodiny bude súperom Tatrana Humenné.

Marek Fabuľa, tréner: „Vzhľadom na to aký bol terén sme spokojní. Zápas splnil čo sme chceli. Zahrali si všetci hráči, obe partie splnili to, čo sme si povedali. Bol to taký klasický prípravný zápas. Čo sa týka tých hráčov so zraneniami alebo chorobami, ktorí nenastúpili - Krajníka, Diviša, Petráša, Marcina a Dolného, nechceli sme v ich prípade nič uponáhľať. Všetci sa dávajú dokopy a do prípravy a zápasov sa zapoja podľa ich zdravotného stavu.“

1. prípravný zápas: 1. FC Tatran Prešov - Vranov n/Topľou 4:0 (0:0)
Góly: 59. Ivanko-Macej, 84. Hruška, 88. a 90. + Kamenčík
Zostava Tatrana:
1. polčas: Plánička - Kolbas, Papp, Schlosser, Krob - Papaj, Lipták, P. Jacko, Jaklovlev - Poliaček, Bernardo
2. polčas: Barát - Bartek, E. Bogdanovský, Papp, Krob - Jozef Kozák, D. Jacko, Ivanko-Macej, Hruška - Kačala, Kamenčík

23.1.2013 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 2090 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011