Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

Tatran v príprave s dvoma víťazstvami

Futbalisti prešovského 1. FC Tatran odohrali ďalšie dva prípravné zápasy, v ktorých zdolali Lokomotívu Košice 2:1 (1:1) a Humenné 3:1 (1:0).

M. Kamenčík zaznamenal v dvoch prípravných zápasoch už štyri góly
Trénerské duo Ladislav Totkovič – Marek Fabuľa rozdelilo tím na dve skupiny. Tá prvá odohrala duel proti treťoligovej Lokomotíve, v ktorom sa už v 4. minúte domáci tešili z rýchleho gólu. Hosťujúcej obrane ušiel Hruška, jeho zakončenie ešte brankár hostí vyrazil, ale nabiehajúci Papaj otvoril skóre stretnutia. Hosťom sa ešte pred prestávkou podarilo vyrovnať, keď nedorozumenie v obrane potrestal gólom Komjaty. O víťazstve zelenobielych rozhodol v 65. minúte peknou, umiestnenou strelou k žrdi spoza šestnástky Miroslav Poliaček.

V druhom stretnutí proti ďalšiemu treťoligistovi z Humenného dostala príležitosť prevažne mladá garnitúra hráčov. A tá sa jej opäť chopila sympaticky, keď svojho súpera prevýšila výkonom i výsledkovo. Skóre otvoril v 40. minúte po premenenom úniku Kamenčík a ten istý hráč zvyšoval v 75. minúte na 2:0. Pre mladého útočníka to bol už štvrtý gól v druhom prípravnom stretnutí. O štyri minúty neskôr zvýšil po ďalšej kontre a nefungujúcom ofsajd-systéme hostí už na 3:0 Jakovlev, hostia ešte gólom tri minúty pred koncom ale upravili stav na konečných 3:1 (1:0) v prospech Tatrana.

Najbližšie prípravné stretnutie čaká zelenobielych v stredu 30. januára, keď nastúpia v Michalovciach proti miestnemu druholigistovi na štvrtý prípravný duel. Jeho začiatok je stanovený na 15. hodinu. Doma sa tatranisti predstavia o týždeň, v sobotu 2. februára v dvojzápase s maďarskou Niyregyházou (o 11. hodine) a Bardejovom (o 13. hodine).

Ladislav Totkovič, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Chceli sme, aby záťaž v týchto zápasoch bola už 90-minútová. K tomu sme smerovali aj mikrocyklus. V prvom zápase sme sa dostávali do určitého herného konceptu, ktorý sa pomaly snažíme zapracovávať do tréningu a postupne ho uplatňovať v zápase. Môžem teda povedať, že v tomto smere zápas účel splnil. Škoda veľkého počtu nepremenených príležitostí, v čom sa musíme v budúcnosti zlepšiť. Ale sme na začiatku zápasovej prípravy, takže ja verím, že to bude lepšie. Čo sa týka druhého zápasu, tak nastúpila mladšia garnitúra a ukázali futbal, s ktorým v podstate prešli cez dorastenecké mužstvá s tým, že sa poznajú, hrali pekne a aj ten zaslúžený výsledok hovorí o tom, že môžeme byť spokojní. V práci samozrejme budeme pokračovať, v stredu do Michaloviec pôjde jedno mužstvo, ostatní chlapci, ktorí nebudú nominovaní zostanú individuálne trénovať v Prešove.“

2. prípravný zápas: 1. FC Tatran Prešov - FC Lokomotíva Košice 2:1 (1:1)
Góly 1. FC Tatran: 4. Papaj, 65. Poliaček
Zostava 1. FC Tatran: Diviš – Kolbas, Krajník (46. Schlosser), Papp, Krob – Lipták, P. Jacko – Hruška, Poliaček, Papaj - Bernardo

3. prípravný zápas: 1. FC Tatran Prešov – ŠK Futura Humenné 3:1 (1:0)
Góly 1. FC Tatran: 40. a 75. Kamenčík, 79. Jakovlev
Zostava 1. FC Tatran: Plánička (70. Barát) – Bartek, Schlosser (46. Novotný), Bogdanovský, Gomulec (31. Kačírek) – Jakovlev, D. Jacko, Kozák, Ivanko-Macej – Kačala – Kamenčík