Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

4. prípravný zápas: MFK Zemplín Michalovce - 1. FC Tatran Prešov 0:0

V ďalšom zo série zápasov zimnej prípravy remizovali hráči 1. FC Tatran Prešov na ihrisku druholigistu z Michaloviec bez gólov 0:0.

Na Zemplíne sa hral vyrovnaný futbal. Prví sa do šance dostali domáci v 7. minúte, ale Plánička zlikvidol pokus Kovaľa. Tatran dvakrát pohrozil Papajovými príležitosťami, no tie sa gólom neskončili. Naopak prešovského gólmana v závere polčasu vyskúšal z priameho kopu exreprezentant Janočko vracajúci sa na slovenské trávniky. Tatran ohrozil po zmene strán hosťujúcu bránu Bernardom i Hruškom, gól z toho ale nebol. Najväčšiu príležitosť spálil v 76. minúte striedajúci Mukhamedinov, ktorý ale sám pred Pláničkom nastrelil iba nášho gólmana. Pykať za to mohli domáci už onedlho, Hruška sa už po svojej hlavičke aj radoval z gólu, ale predčasne, pretože jeho presný zásah neplatil pre postavenie mimo hry, a tak sa štvrté prípravné meranie síl Prešovčanov skončilo bez gólov. Najbližšie čaká zelenobielych v sobotu 2. februára dvojzápas na umelej tráve Jazdeckého areálu - o 11. hodine nastúpia proti maďarskej Nyíregyháze a o 13. hodine privítajú na rovnakom mieste druholigový Partizán Bardejov.

Marek Fabuľa, tréner: "Vzhľadom na to, že máme v tíme veľkú maródku, dostali priestor ďalší hráči, či už dorastenci, alebo ďalší hráči v slede. A myslím si, že tiež nesklamali a presvedčili, že futbal vedia hrať, a preto z tohto dôvodu sme so zápasom spokojní. Čo nás ale mrzí je, že sme mali opäť veľa vyložených šancí a opäť sme ich nepremenili. Stopercentné tutovky mali Hruška, Papaj i Kačala, tie by sa mali premieňať. Tragédiu z toho ale nerobíme, všetko ostatné – taktika i nasadenie fungovali ako mali. Mladí ukázali, že vedia hrať futbal.“

Zostava 1. FC Tatran: Plánička – Kolbas, Gavrič, Krajník, Krob – Papaj, Kozák, Kačala, Jakovlev – Marcin, Kamenčík (striedali: Hruška, Bernardo, Schlosser)

30.1.2013 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 1377 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011