Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

Galéria 1.FT Tatran

5. prípravný zápas: 1. FC Tatran Prešov - Nyíregyháza (Maď.) 1:0 (0:0)

V ďalšom prípravnom zápase pred jarnou časťou Corgoň ligy zvíťazil 1. FC Tatran nad maďarským druholigistom z Nyíregyházi 1:0 (0:0) peknou strelou Jána Kroba zo 65. minúty.

Víťazstvo nad Nyíregyházou zariadil Jan Krob
Na umelej tráve Jazdeckého areálu mali domáci futbalisti prevahu. Nielen divácku, ale i hernú. Dlho sa im ale nedarilo prekonať obranný val súpera. V prvom polčase k tomu bol dvakrát blízko Bernardo, no jeho zakončenia gól nepriniesli. Pohrozili aj hostia, no Plánička bol na mieste. Úvodný a ako sa neskôr ukázalo aj jediný gól stretnutia, tak padol v 65. minúte po peknej akcii na konci ktorej Bernardo priťukol loptu Krobovi a ten spoza šestnástky delovkou do ľavého dolného rohu súperovej brány prestrelil všetko čo mu stálo v ceste. Už o päť minút mohol ten istý hráč pridať aj druhý gól, keď Bernardo sklepol loptu na prenikajúceho Kačalu, ktorého zastavila v pokutovom území hosťujúca obrana iba za cenu faulu. Český obranca ale nariadený pokutový kop nepremenil, keď súperov gólman vystihol smer jeho strely. V závere sa nepresadil ani Kačala, a tak sa napokon zrodilo tesné prešovské víťazstvo. Tatran najbližšie nastúpi v prípravnom stretnutí o týždeň v sobotu 9. februára proti poľskému Nowemu Saczu. Zápas na umelej tráve Jazdeckého areálu sa začne od 11. hodiny.

Ladislav Totkovič, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Zápas mal potrebné tempo. Snažili sme sa odohrať, čo sme si povedali. Potrebné nasadenie tam bolo. Určité situácie, ktoré sme chceli vidieť, sme videli. Ešte chýba trochu kľudu na lopte a pri premieňaní šancí, no opäť platí, že zápas splnil, čo sme od neho čakali. Priestor dostal aj ten kvázi širší káder. Najbližší prípravný zápas nás čaká až o týždeň. Je to dobré, ale pri zápasovom cykle sobota-streda-sobota zohľadňujete aj tie zápasy a prispôsobujete tomu i tréningový proces. Teraz budeme mať týždeň na to, aby sme sa venovali niektorým veciam podrobnejšie.“

Gól: 65. Krob
Zostava 1. FC Tatran: Plánička – Kolbas, Brezinský, Krajník (42. Bartek), Krob – Papaj (74. Ivanko-Macej), Kozák, Kačala, Hruška – Bernardo, Kamenčík (62. Ivnako-Macej)

2.2.2013 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 2345 krát |

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011