Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

 

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Do odvety proti Žiline s dobrým výsledkom

Viliam Macko: „Pokúšať sa strieľať mám v povahe.“ Jakub Plánička: „Je dobré, že sme si ich štýl hry mohli pred sobotou vyskúšať.“

Napriek tomu, že naši futbalisti opäť nezaknihovali víťazstvo, úvodný štvrťfinálový zápas SP sa z nášho pohľadu nedá nazvať neúspechom. Výsledok mohol byť pre nás, pravda, ešte omnoho krajší, no treba priznať aj kvalitu a nepremenené šance súpera.

S celkom novou situáciou sa musel vysporiadať po vylúčená Davida Čepa z kádra Tatrana prešovská obrana. Skúsený prešovský obranca Michal Piter-Bučko si uvedomuje, že Šarišania prišli v krátkom čase o ďalšieho stopéra, no podobne ako jeho spoluhráči je pripravený sa s novou situáciou vyrovnať. „David je určite kvalitný hráč, ale budeme musieť urobiť všetko pre to, aby sme ho nahradili.“ Aký z jeho pohľadu fungovala obrana Tatrana v Žiline? „S Mišom (Krajníkom – poznámka) sme už spolu hrali pred tromi týždňami za juniorku, takže nebol žiadny problém.

Prvým, kto v našom mužstve zavelil vo 8. minúte do útoku, bol Viliam Macko. Ten sa do zostavy vrátil po niekoľkozápasovej prestávke, keď pauzoval kvôli zraneniu. A bol to práve prešovský odchovanec, ktorý ešte predtým, než Tatran začal v lige svoj dlhý gólový pôst, skóroval za zelenobielych ako posledný. To však bolo ešte v 7. kole Cl na pôde Nitry, keď V. Macko v 77. minúte nádhernou strelou zdiaľky vyrovnal na konečných 2:2. V Žiline k podobnej strele napriahol už v úvode a poslal Tatran do vedenia, o to cennejšieho, že pohárová matemtika počíta gól na súperovej pôde pri rovnosti skóre za dva. Úspešný kanonier priznal, že podobné strely skúša aj na tréningu a nepokúšať sa o streľbu mu jednoducho nedá. „V mojej povahe je skúšať dať gól takto a stále sa pokúšať skórovať, “ povedal po zápase. Čo sa týka priebehu samotného duelu, pozitívne hodnotil najmä jeho prvú polovicu. „Prvý polčas bol z našej strany určite lepší. Potom sme Žilinu trošku pustili do hry. Celkovo to však určite nebolo zlé, “ uzavrel hodnotenie pohárového vystúpenia zelenobielych pod Dubňom.

Neobyčajne motivovaným hráčom nášho tímu bol počas celého zápasu očividne Jakub Plánička, ktorý tentoraz v bráne nahradil iného Čecha a Jakuba – Diviša. Vari práve on sa najviac pričinil o to, že Žilina nenasúkala do siete Tatrana o pár gólov viac. Čo nevytlačil končekmi prstov mimo brány, vyškriabal aspoň na brvno. „Samozrejme mal som veľkú motiváciu, k tomu sme hrali ešte aj vonku... , “ potvrdil úspešný gólman. „Žilina hrá veľmi dobre, je to kombinačné mužstvo.“ Pri výborných zákrokoch nášho gólmana vyvstala aj otázka, či mal niektorých hráčov Žiliny prečítaných vopred. „To vôbec nie, ja si myslím, že to ani neide; iba ak by ten ktorý hráč stále robil niečo rovnako. Je však pravda, že každý hráč má svoju obľúbenú vec, a na tú sa pripraviť dá.“ Hoci domáci skóre po polčase obrátili, ich hra Podľa J. Pláničku nepriniesla po obrátke nič nové. „V prvom aj druhom polčase hrali vlastne to isté. Všimol som si, že sa veľmi nesnažia strieľať ani z dobrých pozícií, ale usilujú sa hrať akcie až do prázdnej brány; tak to bolo celý zápas. Vpredu toho veľa nabehali, preto to pre nás bolo dosť ťažké. Ale dali sme prvý gól, “ zhodnotil brankár spôsob hry minuloročného účastníka Ligy majstrov.

Ako vidí naše šance na úspech v sobotnej ligovej repríze v Žiline? „Šanca je samozrejme vždy. Je to dobré v tom, že sme si mohli vyskúšať spôsob ich hry, pretože ani v sobotu určite nebudú hrať inak. Možno sa zmenia hráči, ale spôsob hry určite nie. Budeme sa musieť usilovať o väčší pohyb v strede ihriska, “ upozornil. Či v sobotu bude v druhom zápase proti Žiline v priebehu piatich dní obraz hry iný, si nemyslí ani obranca Michal Piter-Bučko. „Určite bude mať podobný priebeh ako dnes.

 
  19.10.2011 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 1433 krát |  

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011