Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

 

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Opäť dobrý výkon, žiaden gól

Martin Pribula: „Čo z toho, keď sme nebodovali...“ Libor Žůrek: „Pomohol by nám už akýkoľvek gól.“

Žiaľ, Tatran na pôde favorizovanej Žiliny predviedol výkon, ktorý zvlášť v jeho súčasnej pozícii zostane v tieni záverečného výsledku. Prešov dokázal eiliminovať kvalitnú kombinačnú hru zelenožltých, nepustil ich prakticky do žiadnych vyložených šancí, no napriek tomu nesupel. Štatistika nepustí – Šarišania po zápase 13. kola CL v Žiline neskórovali už dlhokánskych 553 ligových minút.

Po bezgólovom polčase, keď Prešov dokázal udržať Žilinu na dištanc a nepúšťal ju do kombinácií, došlo k striedaniam na obidvoch stranách. Ľuboš Nosický, ako aj prešovský kormidelník Štefan Tarkovič posilňovali predovšetkým útočné snaženie svojich tímov. Za Coimbru, ktorý sa v úvodnom dejstve dostával do šancí, no s pribúdajúcim časom mu začínali chýbať sily, nastúpil v 53. minúte Pribula a za Katonu v 72. Žůrek. Najmä prvý hru Tatrana oživil a proti žilinskej obrane sa dokázal presadzovať individuálne. „Opäť sme predviedli dobrý výkon, ale čo z toho, keď sme nebodovali, “ vyjadril Martin Pribula sklamanie po zápase, v ktorom Prešov určite neťahal za kratší koniec. „Špeciálna príprava, ako skórovať, nebola, o gól sa usilujeme vždycky, “ reagoval na otázku, či sa Prešov v taktickej príprave už predsa len nesústreďuje najmä na tréning zakončenia. „Tie zápasy sú pre nás stále rovnaké – šance máme, ale góly nedáme, “ hodnotil tradičný priebeh merania síl útočník Libor Žůrek. „Je to zlé, “ priznáva. „Ani dnes Žilina vlastne nič nemala, my sme pár striel mali. Prehrávame stále o gól, keď súper nie je lepší.“ Žilina navyše podľa českého hráča našich hráčov ničím neprekvapila. „Vedeli sme, čo hrajú a mali sme dokonca viac striel na bránu ako oni.
Obranca Michal Krajník sledoval ligový zápas Tatrana v Žiline z lavičky. V tom utorňajšom, pohárovom však nastúpil a mohol teda porovnávať. „Dnes to bol lepší zápas ako v utorok, mali sme vyložené šance, no dostali sme gól. V tomto si boli tie zápasy podobné.“ Jeho kolega v obrane Peter Lipták tiež videl medzi oboma zápasmi paralely. „Prvý polčas bol podobný ako v pohári, do 10. minúty sme mali tri šance. Žilina sa presadila jednou strelou spoza 16-tky. V tom druhom dokázala byť aktívnejšia ako my.

Divákov počas zápasu z času na čas prekvapili nečakané rozhodnutia hlavného arbitra Vnuka. A to najmä v neprospech hosťujúceho tímu. Na jedno z nich doplatil Peter Lipták, keď dostal žltú kartu. Potrestaný hráč však ani netušil, že fauloval. „Neviem, či mal taký prísny meter na všetkých, ale vnímal som, že na mňa ho má. Pískal mi aj fauly, o ktorých som presvedčený, že neboli, čo mi potvrdili i moji spoluhráči. Po žltej karte som sa ho pýtal, za čo som ju dostal. Vraj to bolo za faul na Barčíka, ale ja som naozaj presvedčený, že som sa neprevinil.
Pri otázke, čo treba na hre Tatrana zmeniť, aby sa jeho hra prejavila aj v podobe gólov, sa osloveným hráčom neodpovedalo ľahko. „Súper raz vystrelí na bránu a dá jeden gól – neviem, čím to je. Pomohol by nám jednoducho akýkoľvek gól, aby sme to trošku prelomili a pomohlo by nám to chytiť sa, “ myslí si Libor Žůrek. „Musíme byť dôraznejší v 16-ke a konečne skórovať, “ vyjadril sa v podobnom duchu aj Martin Pribula. S nádejou sa smerom ku 16- ke súpera upierajú oči aj ostatných hráčov. „Pomohla by väčšia agresivita v 16-ke a skórovať, hoci aj tečovaným gólom, “ uzavrel za všetkých obranca Michal Krajník.

 
  23.10.2011 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 1491 krát |  

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011