Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

 

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Jakub Diviš: „Bod je cenný, ale nehrali sme dobre.“

Tatran si cení vydolovaný bod v Ružomberku v nadstavenom čase, no tréner i hráči si uvedomujú, že výkonom mužstvo herne výrazne zaostalo za svojimi možnosťami.

V 17. kole CL narazil Tatran na tím MFK Ružomberok, s ktorým na domácej pôde v 6. kole remizoval 1:1. A to s ôsmimi hráčmi v poli, pričom jeho súper si nedokázal vypracovať väčšiu šancu a gól strelil po ofsajdovej situácii. Súčasný Ružomberok je už ale rozbehnutým stabilizovaným tímom, ťahajúcim šnúru 8 zápasov bez prehry. Navyše jeho dres oblieka Pavol Masaryk, ktorý vedie tabuľku corgoňligových strelcov a presný zásah zaznamenal aj v zápase s prešovským Tatranom.
To, čo Tatranu doposiaľ chýbalo – šťastie - , prišlo v nadstavenom čase po strele mladíka Dávida Gubu. Ak by bol zápas skončil 4:1 v prospech domácich, málokto by mohol hovoriť o nespravodlivosti. Takto na Liptove zavládol pochopiteľný smútok, kým v tábore zelenobielych veľká radosť. Výborné zákroky Jakuba Diviša za stavu 0:1 nešli doprázdna a Tatran sa dočkal odmeny za trpezlivú hru.

Ten bod je pre nás naozaj veľmi cenný, ale na druhej strane musíme povedať, že sme vôbec nehrali, čo sme chceli, “ hodnotil gólman Tatrana Jakub Diviš sebakriticky priebeh zápasu, v ktorom patril jednoznačne k najväčším oporám nášho tímu. Nespokojnosť s hrou hneď aj konkretizoval. „Ružomberok sa dostával do šancí a zakončoval. Nepustil nás vôbec do ničoho.“ J. Diviš sa pokúsil vysvetliť výrazný rozdiel v hre Ružomberka v zápase v Prešove a v zápase na Liptove. „Bolo na nich vidieť, že majú výsledky, majú nahrané body a darí sa im dávať góly. Aj to sebavedomie majú iné než my. Vychádzajú im nacvičené akcie. Oproti zápasu, ktorý sme hrali v Prešove, sme sa vôbec nedokázali dostať do vyložených šancí.“ K svojmu gólmanovi sa pridal i strelec vyrovnávajúceho gólu Dávid Guba. „Ružomberok hral od začiatku svoju nátlakovú hru. Vidieť, že je v tabuľke hore. Prvých 20 minút druhého polčasu mali strašne veľa šancí, po vylúčení už boli na ihrisku aj emócie, " opisoval situáciou na ihrisku.
Bol to prešovský gólman J. Diviš, ktorý vo chvíľach, keď sa zápas s rastúcim tlakom Ružomberka lámal, najprv zmenšil strelecký uhol zakončujúceho Ďubeka a loptu reflexívne vyrazil rukou, aby o chvíľu zabránil gólu pri dorážke toho istého hráča z niekoľkých krokov. „Tie šance boli vždy po nejakej prepadnutej lopte, snažil som sa zmenšiť strelecký uhol. Som rád, že mi to tento zápas vyšlo, " konštatoval. On i jeho spoluhráči si od začiatku uvedomovali, že sa nejedná o obyčajný ligový zápas. „Chceli sme sa tu pokúsiť bodovať, aby sme si udržali kontakt s mužstvami, ktoré sú v tabuľke okolo nás. Od pondelka sa budeme pripravovať na Nitru, “ informoval.

Šťastným strelcom v nadstavenom čase bol v Ružomberku iba dvadsaťročný mladík Dávid Guba. Ten hodnotil svoje pôsobenie na trávniku po vystriedaní Viliama Macka kladne, no nevyhol sa ani sebakritike. „Už pred gólom som mal nejaké prieniky, ktoré som mohol zakončiť inak alebo prihrať, napr. Bernardovi, keď by bol šiel sám na bránu, ale celkovo tá spolupráca bola v pohode, “ vyjadril spokojnosť. Po tom, čo sa loptu ružomberským obrancom v nadstavenom čase nepodarilo odpratať do bezpečia, nezakončil zbrklo strelou z voleja, ale trúfol si na niekoľko kľučiek. „Roh bol kopnutý na prednú žrď, odtiaľ sa to odrazilo a mne už neostávalo iné ako zakončiť, “ opísal moment, ktorý radostnému okamihu predchádzal. Po spracovaní lopty trochu zariskoval, keď si ju ešte dvakrát zasekol a dostal sa dovnútra šestnástky. „Samozrejme, že lepšie sa mi zakončuje pravou nohou; skúsil som to ľavou a napokon je dobre, že sa to nejako odrazilo a bol z toho gól.
Premiérový zásah v Tatrane bude Dávida Gubu stáť poplatok do spoločnej kasy. „Veľmi sme potrebovali góly a toto je môj prvý, takže nejaký poplatok určite bude, “ potvrdil. O jeho výške by ho mal v nasledujúcich chvíľach informovať jeden z jeho spoluhráčov. „Netuším, koľko to bude - kasu drží Mišo Bučko, takže až on mi potom povie, koľko som dlžný.

 
  20.11.2011 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 1430 krát |  

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011