Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

 

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Rozhovor s kapitánom P. Petrášom

Vo štvrtok sa poslednýkrát v tomto roku stretnú prešovskí futbalisti na spoločnom tréningu. Po ňom už nasleduje mesačný oddych. Pred ním sme predošlú jeseň zhodnotili s kapitánom P. Petrášom.

Kapitán Peter Petráš nebol s jeseňou spokojný
Kapitán Peter Petráš nebol s jeseňou spokojný
Peter, skús zhodnotiť uplynulú jeseň z tvojho pohľadu. Ako si to videl?
Sme sklamaní, pretože je to horšie ako minulý rok. Máme na konte iba dvanásť bodov. Jediné pozitívum môže byt iba to, že Dunajská má toľko bodov ako my a nemáme takú veľkú stratu na ostatné tímy. Na jar ale máme čo robiť. Bude to určite veľa práce. Dúfam, že to bude oveľa lepšie ako na jeseň.

Už sme si to nepríjemné postavenie na spodku tabuľky vyskúšali v minulom roku. Určite nie je jednoduché všetko doháňať na jar.
Určite to nie je jednoduché. Nebolo to jednoduché ani teraz na jeseň. Keďže máme málo bodov, išli sme do každého zápasu s cieľom bodovať. Bohužiaľ to nevyšlo. Mali sme žiaľ aj nový tím. Je to ťažké.

Čo bolo podľa teba to najlepšie a čo najhoršie sa nám stalo za tento polrok?
Najhoršie je umiestnenie v tabuľke. Najlepšie je to, že sme odohrali zopár dobrých zápasov. Čo je ale, myslím si, málo. Nepodarených zápasov sme mali nadostač a vyšli sme bodovo naprázdno. Bola to naša smola.

Smola a do istej miery aj strelecká produktivita, ktorá je mužstvu vytýkaná. Dá sa to nejako vysvetliť?
Neviem či sa to dá vysvetliť. Mali sme veľa šancí. Góly sme nedali. Neviem či je to nemohúcnosť, alebo zlá forma. Skrátka nám to nepadalo. Možno sme boli zaspatí. Ťažko k tomu ešte niečo povedať.

Ako zlom v jesennej časti je označovaný nevydarený dvojzápas s Dunajskou Stredou a Košicami a veľa ľudí si nevedelo vysvetliť čo sa vlastne v kabíne stalo. Práve v týchto dvoch zápasoch mužstvo hrajúce na dobrej vlne zlyhalo a potom sa to už nejako vlieklo. Dá sa to s odstupom času popísať? Stalo sa tam niečo?
Určite sa niečo stalo. Ani ja si to ale neviem poriadne vysvetliť. Na ihrisku nebol hráč, ktorý by zahral dobre. Dunajská nás vliekla a dala dva góly. Tam sa to nejako zmenilo. V Košiciach bol remízový zápas. Bohužiaľ sme ho prehrali spôsobom ako sme ho prehrali. Či to bola smola neviem. Neviem si to vysvetliť.

Fungovala kabína podľa teba tak ako mala?
Snažili sme sa udržať, aby všetko bolo medzi hráčmi v poriadku. Mali sme aj mladých hráčov, ktorí takú situáciu, v akej sme, ešte nezažili. V kabíne žiaden problém nebol, podobne ako minulý rok. Medzi chalanmi nie je problém. Samozrejme nálada sa v kabíne pod dojmom výsledkov menila.

Akým spôsobom si sa snažil ako kapitán riešiť celkovo situáciu. O čo si sa snažil?
Niekedy bolo treba zvýšiť hlas, inokedy povzbudiť. U každého to funguje inak. Za starých čias, osem rokov dozadu, keď som bol mladší som musel počúvať starších. Myslím, že chlapci to brali aj teraz. Aj keď je to možno trochu iné, než to bolo niekedy.

V kabíne sa diali zmeny pred sezónou aj počas sezóny, kedy prišlo vyradenie dvoch dovtedy kľúčových hráčov – Mariána Farbáka a Davida Čepa. Ako to ovplyvnilo kabínu?
Museli sme sa s tým vyrovnať. Bol to zásah v sezóne a určite nebolo ľahké nahradiť hráčov, ktorí hrávali v základe. Menili sa kvôli tomu posty. Ja som išiel na stopéra. Boli tam aj ďalší, ktorí museli zaskakovať. Jednoducho sme sa s tým museli vyrovnať. Iné nám neostávalo. Uvidíme, ako to bude na jar.

Mohlo aj toto trošku rozhádzať kabínu?
Už som povedal, že kabína nebola rozhádzaná. Určite nikto nečakal taký krok, no na druhej strane je dosť hráčov, ktorí boli náhradou.

Ako hodnotíš spojenie kabína a tréneri?
Tréningy boli dobré a nemyslím si, že by tam boli nejaké konflikty, alebo problémy. Čo sa týka porovnávania s predchádzajúcim obdobím, tak porovnávam a hodnotím takéto veci iba nerád.

Poďme teraz k fanúšikom. Nie sú samozrejme spokojní, čo je pochopiteľné. Volajú po výmene trénera, kádra až po vedenie. Čo si myslíš o takýchto názoroch?
Fanúšik to vidí samozrejme z toho pohľadu, že sa nám nedarí. Nemôžem im to vyčítať. Je to asi všade bežné, že keď sa nedarí, nikto nie je spokojný. Nie sme spokojní ani my. A ak by výmeny mali pomôcť, tak nech sa páči.

Rez kádrom sa tak trochu očakáva resp. už bol naznačovaný. Myslíš, že také niečo môže pomôcť?
Hlavne by tu bolo treba doniesť útočníkov, strelcov gólov. Rez sa spravil aj minulý rok v lete, alebo pred sezónou, kedy odišlo desať hráčov a prišli noví. Potrebujeme však strelcov. Dobrého útočníka, ktorý dá góly a potom to bude dobre.

Dá sa s tým súhlasiť. Mať tak Masaryka, alebo Martina Jakubka, kde by si nás videl hypoteticky? “Niekde na šiestom mieste a bol by kľud.

Zažil si už vlastne takú nevydarenú jeseň v tvojej bohatej kariére?
Bolo to dávno v Interi Bratislava, myslím v roku 2004. Bojovali sme tiež o záchranu na jeseň. Strácali sme sedem bodov. Potom sme to dobehli na jar. Dokonca sme vtedy preskočili myslím Rimavskú Sobotu o sedem bodov. Malo to šťastný koniec. Na jeseň sme boli suverénne poslední a na jar z pohľadu bodov druhý. Bola tam zmena v príprave, ktorá nám hlavne pomohla.

Veríš v niečo také do jari aj teraz?
Verím v to, že na jar budeme konečne zbierať body. Prvý zápas je vonku v Dunajskej, potom máme doma Košice a znova doma Trenčín. Treba sa dobre pripraviť už teraz v zime a odštartovať lepšie.

Možno čo teda aj v tej zimnej príprave bude potrebné zmeniť, alebo ako dospieť k zmene k lepšiemu?
Každý hráč si musí uvedomiť, že sranda skončila a musíme začať makať naplno.

Teraz budem trošku slovičkáriť. Doteraz to bola sranda?
Nebola. Ja som tu už prišiel pomaly k šedivým vlasom.“ (smiech)

Tak poďme radšej k trošku príjemnejším témam. Zajtra sa uskutoční posledný tréning v tomto roku. Akými kapitánskymi slovami sa s chlapcami rozlúčiš?
Neviem či bude niečo také. Každému ale poprajem príjemné sviatky. Nech si každý oddýchne od futbalu.

Bude nejaký príhovor. Pripravuješ si niečo?
Určite nie. Každému ale určite osobne podám ruku.

Ako prežiješ prestávku?
S rodinou. Teším sa konečne domov na dovolenku. Odpočiniem si od futbalu. Potom máme pripravený plán medzi sviatkami.

Koľko nechceš vidieť loptu?
To sa takto nedá povedať. Určite sa s ňou stretnem, pôjdeme si zahrať do telecvične, haly, alebo na umelú trávu. Nevydržím bez nej dlho. Ale týždeň-dva si dám pauzu.

 
  30.11.2011 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 1649 krát |  

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011