Oficiálna stránka futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov

 

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Galéria 1.FT Tatran

Foto: Viktor Zamborský

Š. Zošák: „Chcem ukázať, že mám na viac“

Naša nová posila sa narodila v Prešove, no dres Tatrana doteraz nikdy neobliekla. „Bol som tu akurát v pôrodnici, “ zdôvodňuje s úsmevom Štefan Zošák.

Štefan Zošák (vpravo) si na jar oblečie zelenobiely dres, v ktorom už naopak neuvidíme Petra Katonu
Štefan Zošák (vpravo) si na jar oblečie zelenobiely dres, v ktorom už naopak neuvidíme Petra Katonu
Prvou oficiálnou zimnou posilou nášho klubu sa stal Štefan Zošák. Do kádra trénera Kovaleca prichádza tento bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska z kádra aktuálneho lídra ligy MŠK Žilina na polročné hosťovanie s možnosťou opcie. Po príchode do Tatrana sme našu novú akvizíciu oslovili na krátky rozhovor.

Števo, ako sa zomlel tvoj príchod do Prešova?
Bolo to napokon celkom rýchle, veď ešte v utorok som trénoval v Žiline. S Tatranom som ale bol v kontakte už od novembra, kedy ma oslovil pán Bogdanovský, ktorý sledoval situáciu v Žiline. Videl, že veľa nehrávam a nedostávam dostatok príležitostí. Išlo o také oťukávanie, či by som mal záujem prísť. Povedal som mu vtedy, že o tom budem rozmýšľať, ale že nemám stanovisko zo Žiliny, či so mnou rátajú. Až keď mi oficiálne povedali, že so mnou nepočítajú, sme začali rokovať a napokon to vyšlo tak, že sme sa v utorok dohodli a včera podpísali zmluvu o hosťovaní.

Hovorilo sa ale aj o tvojom návrate do Ružomberka, kde si toho veľa prežil...
Áno, je to pravda. Boli sme s pánom Bogdanovským v kontakte, vysvetľoval som mu situáciu aká je. On bol trpezlivý a čakal na môj krok, lebo ja som bol s Ružomberkom vlastne už dohodnutý, ale napokon mi poslali sms správu, že ma neangažujú kvôli tomu, že majú veľký počet záložníkov a potrebujú útočníka. Takže som začal riešiť iné veci a vyšlo to na Prešov.

Vráťme sa možno ešte v krátkosti aj k tvojmu poslednému pôsobisku. V Žiline to asi ku koncu nebolo také ako si si predstavoval, keďže v poslednom období si dostával menej zápasových príležitostí?
Každý ide do nového klubu s tým, a je to tak aj teraz v mojom prípade, že chcem ukázať, že mám na viac a určite som aj v Žiline chcel častejšie hrať. A aj lepšie, lebo by som klamal, keby som hovoril, že som bol so sebou spokojný. Mal som aj dobré zápasy, ale aj horšie. Prvý polrok, keď sme hrali Ligu majstrov, bol veľmi pozitívny. Teraz záver už bol z môjho pohľadu negatívny, lebo som vlastne nedostával príležitosti. Bol som iba na lavičke a je ťažké, keď sa na spoluhráčov iba pozeráte a nemôžete im pomôcť, hoci by ste veľmi chceli. No z lavičky sa pomáhať nedá.

Čo je zaujímavé, a možno to veľa futbalových priaznivcov ani netuší, ty si sa práve v Prešove narodil. No v Tatrane si nikdy nehral...
Aby som to dal na pravú mieru. Narodil som sa síce v Prešove, ale bol som tu akurát v pôrodnici. Žil a vyrastal som totiž v Hanušovciach n/Topľou. Musím ale povedať, že ja som stále vravel, že som východniar. Stále som ním bol a stále budem, aj keď mám silné zázemie v Ružomberku, kde som odohral osem rokov. Ale stále som sa cítil ako východniarsky lokálpatriot a aj keby som neviem kde bol aj v zahraničí, k východnému Slovensku sa vždy rád hlásim.

Keď sme už pri tom zahraničí, celú kariéru si zatiaľ prežil v domácej súťaži. Neťahalo ťa to ísť okúsiť aj legionársky chlebík?
Ale áno. Dokonca aj nejaké oťukávačky boli, ale konkrétne k rokovaniu nikde nedošlo, takže je asi zbytočné o tom rozprávať. Reálne ponuky teda boli, ale nakoniec z toho zišlo, všetko padlo a momentálne je pre mňa dôležitý Prešov a nič iné ma nezaujíma.

Prichádzaš ale práve v čase, keď Tatran nie je v lichotivej situácii. S akými predsavzatiami teda prichádzaš?
Situáciu v Prešove sledujem a viem, aká je momentálne ťažká situácia. Tím je predposledný, má 12 bodov, ale ja tu idem preto, aby som Tatranu pomohol a odvďačil sa za to, že po tých ťahajúcich sa rokovaniach ma zobrali, veria mi a chcú, aby som im pomohol. Tak sa budem takisto snažiť všetko vrátiť späť.

Ako je to s prešovským tímom. Poznáš niekoho z kabíny?
Áno, poznám viacerých chalanov. S niektorými som dokonca aj hrával. A keď hráte s niekým trikrát do roka, pričom v tejto sezóne sme hrali s Prešovom so Žilinou dvakrát aj pohár, takže sa nedá chalanov nepoznať. Aj keď niektorých samozrejme poznám bližšie a osobne ako sú Vilo Macko, s ktorým sme boli v Ružomberku s Jarom Kolbasom som hral ešte v Košiciach. Poznám aj Jána Papaja, či Petra Petráša. Ďalších hráčov registrujem tiež, s niektorými sa možno nepoznám vôbec, ale je pred nami 15-dňové sústredenie v Turecku a tam sa určite zoznámime.

Na záver ešte čo si želáš a čo očakávaš od angažmánu v Prešove?
Hlavne si želám, aby som mal pevné zdravie, čo som za posledný rok veľmi nemal. Ale verím tomu, že teraz to je už všetko v poriadku. Iba tak potom môžem pomôcť tímu k záchrane a poskočeniu v tabuľke o niečo vyššie.

 
  26.1.2012 | Autor: 1fctatran | A – tím | zobrazené: 2739 krát |  

facebook rss channel1. FC Tatran Prešov, a.s., Čapajevova 47, 080 01 Prešov, Slovak Republic, email: web@1fctatran.sk
Design & engine by Vádium s.r.o. | Powered by Tesmur:CMS | Foto: Viktor Zamborský | Copyright 1. FC Tatran 2011